Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

TKB - Bełchatów na już nową radę miasta - 19.11.2018

 
Bełchatów ma już nową radę miasta. Pierwsza uroczysta sesja odbyła się tradycyjnie w sali herbowej urzędu miasta – ślubowanie na niej złożyła również prezydent Mariola Czechowska, która oficjalnie rozpoczyna drugą kadencję. Pierwsza sesja rady miasta odbyła się w sali herbowej urzędu – spotkali się na niej prawie wszyscy wybrani w październiku radni – nieobecny był Dariusz Matyśkiewicz. Sesja trwała ponad 3 godziny. Uroczystą sesję poprowadził Karol Kowalski radny senior. Przysięgi nie złożył wybrany na radnego – Łukasz Politański. Następnie został wybrany nowy przewodniczący radny miasta, którym został Piotr Wysocki. Za powołaniem go na szefa rady głosowało 13 radnych, przeciwko zagłosowało 7 radnych. Jego zastępcami zostali wybrani Grzegorz Muskała i Ewa Skorupa. Uroczyste ślubowanie złożyła także prezydent miasta Mariola Czechowska, dla której będzie to druga kadencja.

 


TKB Dolsat
 
Data pliku video: 2018-11-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bełchatowski – powiat z siedzibą w Bełchatowie. W skład powiatu wchodzą: gmina miejska Bełchatów, gmina miejsko-wiejska Zelów, gminy wiejskie - Bełchatów, Drużbice, Kluki, Rusiec, Szczerców oraz miasta - Bełchatów i Zelów . Do powiatu należy także gmina Kleszczów - najbogatsza gmina w Polsce – wg rankingu z 2014 .

  Teren powiatu bełchatowskiego to największe w Polsce zagłębie paliwowo-energetyczne, w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Brunatnego "Bełchatów" oraz Elektrownia Bełchatów. 

  Przez powiat przebiegają drogi krajowe 8 (Wrocław – Warszawa) i 12 (Kalisz – Lublin).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola