Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brama weselna w Zawadowie (gmina Bełchatów)

 
Kilkanaście tygodni temu przedstawialiśmy tradycję, jaką z powodzeniem kultywują strażacy z Łękawy -- mowa oczywiście o ostatkowych „Misiakach". Jak mogliśmy się przekonać, działania druhów to nie tylko ukłon w stronę dawnych zwyczajów ale i sposób na sympatyczne spędzanie wolnego czasu. Okazuje się, że takich pomysłów strażacy mają więcej -- tym razem z wizytą udaliśmy się do Zawadowa, gdzie członkowie miejscowej jednostki OSP przygotowywali weselną bramę dla swojego kolegi. Takie konstrukcje strażacy przygotowują tu od ponad 20-tu lat. Brama zbudowana przez kolegów z jednostki ozdobi dom pana młodego -- Mateusza Matyjaszczyka. Mateusz zresztą uczestniczył w jej wznoszeniu i z efektów był bardzo zadowolony, choć przecież jest ona symbolem końca jego „kawalerskiej wolności".

 


gminabelchatow
 
Data pliku video: 2012-05-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bełchatowski – powiat z siedzibą w Bełchatowie. W skład powiatu wchodzą: gmina miejska Bełchatów, gmina miejsko-wiejska Zelów, gminy wiejskie - Bełchatów, Drużbice, Kluki, Rusiec, Szczerców oraz miasta - Bełchatów i Zelów . Do powiatu należy także gmina Kleszczów - najbogatsza gmina w Polsce – wg rankingu z 2014 .

  Teren powiatu bełchatowskiego to największe w Polsce zagłębie paliwowo-energetyczne, w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Brunatnego "Bełchatów" oraz Elektrownia Bełchatów. 

  Przez powiat przebiegają drogi krajowe 8 (Wrocław – Warszawa) i 12 (Kalisz – Lublin).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola