Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

TKB - Nasz Dom Bełchatów - 08.10.2018

 
Nasz Dom Bełchatów to młode stowarzyszenie, powołane do życia zaledwie pół roku temu. Początkowo jego członkowie zarzekali się, że nie o start w wyborach samorządowych tu chodzi. W wyborach jednak zdecydowali się wystartować. W miniony weekend stowarzyszenie opowiedziało o swoich pomysłach dla Bełchatowa. Stowarzyszenie swój program oparło na 5 blokach. Pierwszy z nich dotyczy gospodarki. Chcą wspierać przedsiębiorców i tworzyć takie mechanizmy, które będą dostosowane do potrzeb lokalnego małego biznesu. Stowarzyszenie chce też podwyższenia bezpieczeństwa, chodzi tu o sprawny monitoring, doświetlenie placów i zaułków na osiedlach czy budowę zatoczek przy szkołach. W sprawie dzieci, które również są jednym z punktów, Nasz Dom chce bogatszej oferty zajęć sportowych dla uczniów z nauką jazdy na nartach, konnej czy z grą w tenisa. W bloku poświęconym zdrowiu, chcą powołania uczelni dla położnych i pielęgniarek. Zwracają uwagę na niedobry kadrowe wyższego i średniego personelu medycznego, co utrudnia dostęp do usług medycznych. Stąd potrzeba kształcenia nowych kadr. Ostatnim punktem jest kulturalny Bełchatów. Poprzez organizowanie festiwali o randze ogólnopolskiej chcą promować zarówno sztukę, kulturę jak i sam Bełchatów.

 


TKB Dolsat
 
Data pliku video: 2018-10-08, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bełchatowski – powiat z siedzibą w Bełchatowie. W skład powiatu wchodzą: gmina miejska Bełchatów, gmina miejsko-wiejska Zelów, gminy wiejskie - Bełchatów, Drużbice, Kluki, Rusiec, Szczerców oraz miasta - Bełchatów i Zelów . Do powiatu należy także gmina Kleszczów - najbogatsza gmina w Polsce – wg rankingu z 2014 .

  Teren powiatu bełchatowskiego to największe w Polsce zagłębie paliwowo-energetyczne, w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Brunatnego "Bełchatów" oraz Elektrownia Bełchatów. 

  Przez powiat przebiegają drogi krajowe 8 (Wrocław – Warszawa) i 12 (Kalisz – Lublin).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola